"Obecně všichni říkají, týčkujte vysoko. S tím souhlasím, kromě případů, kdy máte tendenci odpalovat míček dolu," radí Trillium Rose, certifikovaná profesionální trenérka, ředitelka výuky golfu ve Woodmont Country Clubu v Rockville a jedna z top 50 trenérů podle Golf Digest i LPGA.
Jak vysoko byste měli natýčkovat se bude odvíjet od vašeho švihu. Doporučuje vyzkoušet všechny tyto 3 výšky týčkování …
Při této strategie týčkování je nejvyšší bod míčku níž než vršek driveru.
Pro golfisty, kteří trefují driverem míček směrem dolu, může být nízká výška odpaliště dobrou volbou, i když odpalovat driverem směrem dolu nemusí být nejlepší volba. Chcete-li z driveru vytěžit maximum, měli byste s ním odpalovat směrem nahoru.
Malá část míčku je lehce nad vrškem driveru.
Střední výška může být dobrým kompromisem pro ty, kteří švihají driverem směrem nahoru, ale také pro ty, kteří švihají směrem dolu. Zároveň ale myslete na to, že nechcete týčkovat příliš nízko v případě, že šviháte směrem nahoru. Mohlo by dojít k tzv. “headupu”, tedy k tomu, že trefíte míček spodní částí driveru. Mělo by to být o rovnováze a záleží na tom, jak moc nebo jak často trefujete míček směrem dolu.
Střed míčku se setkává s vrškem driveru.
Podobně jako u střední výšky týčkování by měli golfisté, kteří odpalují míček nahoru, zvážit vysoké týčkování. Trefování míčku směrem nahoru s vysoko nastaveným týčkem je nejčastější kombinací, která vede k dosažení maximální vzdálenosti drivu.
Jaká je tedy ta nejlepší výška pro vás? Jediný způsob, jak to zjistit, je vyzkoušet každou z nich a sledovat, jak se změní vaše metry.
Zdroj: Golf Digest
Buďte s námi v kontaktu a mějte přehled
o novinkách a akcích.
Exkluzivní nabídky přímo do inboxu!
-Tiger Woods
TeeTime SE
IČO: 24236381
se sídlem
Štětkova 1638/18, Nusle, 140 00 Praha 4
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl H, vložka 840
© 2023 - TeeTime SE - Golfový portál, všechna práva vyhrazena
V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce Ústřední inspektorát – oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00, Praha 2. Email: adr@coi.cz, Web: adr.coi.cz. Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, Která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.