Loading...

Golfová akademie Šideri Váňové 10. díl - Putting

Proč je patování nejdůležitější disciplínou golfu? Tyto statistiky vás možná překvapí. Pojďme se společně podívat na to, jaké tipy nám dala profesionální hráčka Šideri Váňová, a které 3 aspekty musíme zvládat, pokud se chceme v patování zlepšit.

Golfová akademie Šideri Váňové 10. díl - Putting

I když se to nemusí zdát, a spoustu golfistů se většinou zaměřuje na dlouhé odpaly, patování je jednou z nejdůležitějších disciplín v golfu. Přestože jde o krátký, technicky jednodušší pohyb oproti švihu, patování je ta disciplína, která rozhoduje celý turnaj nebo to, jak vaše hra dopadne. A proto také profesionální hráči říkají, že peníze leží na greenu. Proč tomu tak je?

V patování se projeví každý milimetr. Když se například u průměrného hráče zaměříme na to, kolik přinesete patů a kolik ran, ten poměr bude podobný. Představte si, že hrajete na hřišti, které má 6000 m a na 5900 m zahrajete 45 ran a zbývajících 100 m vám přinese 40 ran. Díky těmto běžným statistikám můžete usoudit, jak důležitou disciplínou patování skutečně je a o kolik se hráč může zlepšit, když věnuje čas jeho trénování. Toto platí zejména u začátečníků.

Jaké aspekty tedy hrají roli v tom, pokud chceme být dobří v patování? Patování si můžeme rozfázovat do 3 částí: odhad správného tempa, technika a správné čtení greenu. Čtení greenu se dá naučit jedině tak, že hodně trénujte a hodně hrajete na hřišti. Jedině tak jste schopni dostat ten odhad do hlavy a vědět, o kolik balón nad hrát či nikoliv.

Rada na závěr tedy je? Jděte trénovat patování. Trénujte z různých úhlů, stran i délek, střídejte pozice, ze kterých hrajete a klidně si i vzdálenost změřte krokováním.

Podívejte se na dril k patování, který ukazuje Šideri v novém díle BMW TIME na našem YouTube kanále. Kromě Patování tam najdete také Course Management či všechny fáze golfového švihu. Nenechte si ujít skvělé tipy pro zlepšení techniky a vaší herní strategie!


Další čtení

Golf 24.06.2024

Španělský triumf a český úspěch na Tipsport Czech Ladies Open

Šestý ročník Tipsport Czech Ladies Open přidal do historie další nové jméno vítězky. Stala se jí Španělka Marta Martín, která ve finále turnaje Ladies European Tour vyrovnala počtem 63 ran (-9) rekord hřiště Beroun Golf Clubu. Jak si vedly české hráčky a kdo vybojoval olympijské hry v Paříži?

Španělský triumf a český úspěch na Tipsport Czech Ladies Open
Golf 11.06.2024

BMW TIME 11. díl - Co je nejdůležitější v golfovém švihu?

Vítejte v posledním díle seriálu BMW TIME! Pokud jste spolu s profesionálkou Šideri Váňovou došli až sem, měli byste si zatleskat. To, že věnujete váš čas učením se a získáváním nových informací vás posouvá dál před ostatní hráče. Proto i tento poslední díl pro vás má přidanou hodnotu.

BMW TIME 11. díl - Co je nejdůležitější v golfovém švihu?
Golf 28.05.2024

Prague Golf Card 2024: váš klíč ke golfovým hřištím v Praze a okolí

Představujeme Prague Golf Card 2024, jedinečnou nabídku, která přináší šanci hrát na čtyřech prestižních golfových hřištích v Praze a okolí. Tato karta zahrnuje šest her na vašich oblíbených hřištích Beřovice, Black Bridge Resort, Loreta Golf Pyšely a Mstětice . Je to ideální příležitost pro...

Prague Golf Card 2024: váš klíč ke golfovým hřištím v Praze a okolí
Společnost

TeeTime SE

IČO: 24236381
se sídlem
Štětkova 1638/18, Nusle, 140 00 Praha 4
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl H, vložka 840

© 2024 - TeeTime SE - Golfový portál, všechna práva vyhrazena

V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce Ústřední inspektorát – oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00, Praha 2. Email: adr@coi.cz, Web: adr.coi.cz. Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, Která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

Abychom dosáhli ještě lepšího odpalu, rádi bychom pracovali s cookies.   Více informací