Loading...

Španělský triumf a český úspěch na Tipsport Czech Ladies Open

  • Golf
  •  / 24.06.2024

Šestý ročník Tipsport Czech Ladies Open přidal do historie další nové jméno vítězky. Stala se jí Španělka Marta Martín, která ve finále turnaje Ladies European Tour vyrovnala počtem 63 ran (-9) rekord hřiště Beroun Golf Clubu. Jak si vedly české hráčky a kdo vybojoval olympijské hry v Paříži?

Španělský triumf a český úspěch na Tipsport Czech Ladies Open

Pokud jste někdy sledovali golfový turnaj v televizi, víte, jak intenzivní může být atmosféra, když hráčky předvádějí své nejlepší výkony. Ale být přímo na místě, cítit energii davu a sledovat špičkový golf na vlastní oči – to je zážitek, který se nedá ničím nahradit. Turnaj se bude konat od 21. do 23. června v krásném prostředí Royal Beroun Golf Clubu, což z něj činí skvělou příležitost strávit víkend plný sportu a zábavy.

Martín měla celkem 199 ran, 17 pod par, čímž rovněž vyrovnala rekord Dánky Emily Pedersen z roku 2020, a porazila Davies o čtyři údery. O 3. místo se na 12 pod par dělily Finka Ursula Wikström (ve finále 66), Chloe Williams z Walesu (68) a Caroline Hedwall ze Švédska (68).

Turnaj opět skončil velkým úspěchem českého golfu. V top 20, na děleném 18. místě, se sešly Sára Kousková (71) a Tereza Melecká, která předvedla vyrovnaný nejlepší výsledek finálového dne, 66 ran. Obě byly díky shodnému skóre vyhlášeny nejlepšími domácími hráčkami turnaje. O 25. místo se navíc při svém nejlepším výkonu na LET dělila Tereza Koželuhová, s celkovými 6 pod par a 69 ranami ve finále.

Kousková zároveň definitivně stvrdila svou nominaci na sprnový olympijský turnaj v Paříži, kam poletí poprvé, a to jako česká dvojka za dlouhodobou jedničkou, už trojnásobnou olympioničkou Klárou Davidson Spilkovou. Ta obsadila dělené 63. místo se skóre par za finále i za turnaj. Poslední z pěti českých profesionálek v cutu, Patricie Macková, skončila na 68. příčce, když ve finále i celkově zahrála 4 nad par (220 ran.)

„Mám velkou radost z úspěchu českého golfu i celého turnaje. Každým rokem se snažíme posunout Tipsport Czech Ladies Open o něco výš a výsledky i celkový průběh ukazují, že se nám to opět podařilo. Dvě umístění v Top 20, stejný počet míst na olympiádě a také 25. příčka dcery Terezy mě nesmírně potěšily, stejně jako divácká přízeň a účast,“ uvedl promotér turnaje Luboš Koželuh ze společnosti Premier Sports a poděkoval za partnerství Tipsportu, Royal Beroun Golf Clubu, České golfové federaci, O2 TV Sport a dalším partnerům turnaje.

Španělka Marta Martín si s pohárem odvezla i šek na 45 000 eur, který získala z celkové turnajové dotace 300 000 eur. „Je to jeden z mých nejšťastnějších dnů života. Ve finále mi všechno vyšlo. Povedlo se mi zahrát sedm birdie v řadě za sebou a vyrovnat rekord hřiště, to je taky sen. Česko má pro mě zvláštní půvab, protože před rokem jsem tu vyhrála Amundi Czech Ladies Challenge na sérii LET Access. Už se nemohu dočkat, až se sem příští rok vrátím a budu titul obhajovat,“ řekla nová šampionka, která tak rozšířila řadu svých předchůdkyň, jimiž byly Dánka Emily Pedersen (2020), Thajka Atthaya Thitikul (2021), Jana Melichová (2022) a Indka Diksha Dagar (2023).

Nejlepší české hráčkySára KouskováSlavnostní ceremoniálMarta Matín Vítězka Marta Martín ze Španělska

Další čtení

Golf 03.07.2024

4 nejdůležitější aspekty golfového švihu - Golfová akademie Šideri Váňové 11. díl

Kdybyste měli myslet na 1 jedinou věc při hře, co by to bylo? Šideri se s vámi podělila o její zkušenost v novém díle golfové akademie. Získejte návod na úspěšný švih a hru na hřišti ve 4 krocích.

4 nejdůležitější aspekty golfového švihu - Golfová akademie Šideri Váňové 11. díl
Golf 02.07.2024

Golfové stezky mají Novou stezku na severozápadě Čech! Podívejte se kde

Na severozápadě si nyní můžete zahrát Novou stezku a zapojit se tak do slosování o ceny přes 1,5 mil. Kč v největší golfové soutěži. Novou stezku tvoří 3 hřiště v oblasti Krušných hor. Zjistěte, jaká hřiště tvoří stezku Nová.

Golfové stezky mají Novou stezku na severozápadě Čech! Podívejte se kde
Golf 11.06.2024

BMW TIME 11. díl - Co je nejdůležitější v golfovém švihu?

Vítejte v posledním díle seriálu BMW TIME! Pokud jste spolu s profesionálkou Šideri Váňovou došli až sem, měli byste si zatleskat. To, že věnujete váš čas učením se a získáváním nových informací vás posouvá dál před ostatní hráče. Proto i tento poslední díl pro vás má přidanou hodnotu.

BMW TIME 11. díl - Co je nejdůležitější v golfovém švihu?
Společnost

TeeTime SE

IČO: 24236381
se sídlem
Štětkova 1638/18, Nusle, 140 00 Praha 4
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl H, vložka 840

© 2024 - TeeTime SE - Golfový portál, všechna práva vyhrazena

V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce Ústřední inspektorát – oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00, Praha 2. Email: adr@coi.cz, Web: adr.coi.cz. Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, Která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

Abychom dosáhli ještě lepšího odpalu, rádi bychom pracovali s cookies.   Více informací