Loading...

Fitting holí. Pro rekreační golfisty zbytečnost, nebo naopak nezbytnost pro každého hráče?

  • Vše
  •  / 06.04.2023

Golfový fitting je služba, v jejímž rámci se golfové hole nastavují na tělo. Odborník, tzv. fitter, na základě odborné analýzy hráči doporučí úpravy jeho holí (ty mu může rovnou i provést) nebo dokoupení těch holí, které mu v jeho bagu dosud chybí. To vše tak, aby to pomohlo nejen ke zlepšení hráčovy hry, ale potažmo i jeho zdraví. Se špatnými holemi totiž riskujete nejen nevalné výsledky, ale i rozličné neduhy.

Jak přesně takový golfový fitting funguje?

Aby služba přinesla kýžený efekt, je nutné zastavit se ve fittingovém studiu osobně. Na místě vás fitter vyzpovídá ohledně vaší osoby, hry a stylu, prohlédne vaše hole a využije různé analytické přístroje a nástroje. Ve vybavení má samozřejmě různé testovací hole, součástky pro úpravy holí apod. Prostě vše, co může být potřeba. Fitter se postará o kontrolu správné šířky gripu, typu a délky hole, tvrdosti shaftu, lie golfové hlavy a složení golfového setu. Konzultace, včetně případných úprav, trvá 1–2 hodiny. Kompletní fitting želez a dřev se pak pohybuje cca do 3 000 Kč.

Na základě analýzy následně doporučí fitter úpravy vašich holí. Pokud vám nějaká chybí, doporučí vám ke koupi konkrétní, aby vám padly a nebylo je pak už nutné upravovat. Správné nastavení holí zvýší komfort odpalu a ten bude i přirozenější. Fitting zohledňuje věk, výšku, obratnost a zdatnost hráče a po důkladné analýze u holí poté uzpůsobuje jejich délku, váhu, materiál hole či velikost (gripu) apod. Profesionálně odvedená služba pomůže jak zlepšení hry samotné, tak i fyzicky (technika) a psychicky (“hra s dobrými holemi mi jde a baví mě” = “cítím se dobře”).

Pro koho je tedy fitting a kdy se s holemi zastavit?

Služba se hodí jak profesionálům, tak i rekreačním hráčům. A začátečníci navíc díky rychlé konzultaci můžou ušetřit i nemalé částky, jelikož při investici do holí neudělají chybu – vyvarují se koupi nepotřebných či nutnosti je dále upravovat.

Doporučení: I trenér vám s holemi samozřejmě rád poradí, ovšem pouze fitter vám poskytne konzultaci a hole upraví tak, aby odpovídaly vašim potřebám.

Fitting holí se doporučuje absolvovat při rekreační hře 1–2× ročně. Odborník vám zkontroluje, zda hole nemáte poškozené, případně vymění popraskané gripy, upraví nevyhovující či dosluhující části holí apod. Jejich ošetření se dá přirovnat k pravidelnému servisu u motorek – i ten je totiž nezbytný před sezonou a po ní.

Ve zkratce: Raději choďte pravidelně, ne až při vzniku problému, když máte hole rozbité. Riskujete, že při hře s neservisovanými holemi budete jejich nedostatky při hře kompenzovat, což se může projevit horšími výsledky, případně i bolestmi. 

Proč využít expertní fitting u nás v TeeTime?

  • Se službou máme bohaté 20leté zkušenosti, včetně zahraniční klientely

  • Staráme se o profesionály i rekreační hráče, rádi poradíme začátečníkům

  • Jsme partnerem české reprezentace, které se staráme o komplexní servis

  • V našem studiu máme v arzenálu nejširší výběr komponent k testování 

  • Náš fitting využívají i klienti ze zahraničí, kteří si rádi udělají výlet až k nám

  • Disponujeme nejmodernějším zařízením na diagnostiku v ČR, takže jakýkoli problém řešíme na místě, a není tak nutné hole posílat k výrobci

Chcete svému bagu dopřát péči? Objednejte se

V případě zájmu o služby fittingového odborníka můžete jednoduše kontaktovat našeho Master Club Fittera Petra Tippelta na telefonním čísle +420 777 244 128 nebo na e-mailové adrese petr.tippelt@teetime.cz a domluvit si fitting svých holí v jeho fittingovém studiu v Praze u Černého mostu.

Fitting holí. Pro rekreační golfisty zbytečnost, nebo naopak nezbytnost pro každého hráče?

Další čtení

Golf 28.05.2024

Prague Golf Card 2024: váš klíč ke golfovým hřištím v Praze a okolí

Představujeme Prague Golf Card 2024, jedinečnou nabídku, která přináší šanci hrát na čtyřech prestižních golfových hřištích v Praze a okolí. Tato karta zahrnuje šest her na vašich oblíbených hřištích Beřovice, Black Bridge Resort, Loreta Golf Pyšely a Mstětice . Je to ideální příležitost pro...

Prague Golf Card 2024: váš klíč ke golfovým hřištím v Praze a okolí
Golf 28.05.2024

Golfová akademie Šideri Váňové 10. díl - Putting

Proč je patování nejdůležitější disciplínou golfu? Tyto statistiky vás možná překvapí. Pojďme se společně podívat na to, jaké tipy nám dala profesionální hráčka Šideri Váňová, a které 3 aspekty musíme zvládat, pokud se chceme v patování zlepšit.

Golfová akademie Šideri Váňové 10. díl - Putting
Golf 15.05.2024

Vítejte na Golfových stezkách 2024!

Milí golfisté, letošní golfová sezóna je plná nezapomenutelných zážitků! Vybraná hřiště v České republice, na Slovensku a v zahraničí se totiž spojí v jednu mapu plnou stezek, které přináší nová dobrodružství a příležitosti soutěžit o odměny v hodnotě více než 1,5 mil. Kč. Jak se zapojit?...

Vítejte na Golfových stezkách 2024!
Golf 15.05.2024

BMW TIME 10. díl - Putting

Vítejte u vůbec nejtěžší a nejdůležitější disciplíny v golfu, PUTTINGU. Po golfovém švihu a course managementu se společně s Šideri Váňovou přesuneme na green, kde si ukážeme tip na drill pro kontrolu vzdálenosti.

BMW TIME 10. díl - Putting
Společnost

TeeTime SE

IČO: 24236381
se sídlem
Štětkova 1638/18, Nusle, 140 00 Praha 4
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl H, vložka 840

© 2024 - TeeTime SE - Golfový portál, všechna práva vyhrazena

V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce Ústřední inspektorát – oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00, Praha 2. Email: adr@coi.cz, Web: adr.coi.cz. Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, Která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

Abychom dosáhli ještě lepšího odpalu, rádi bychom pracovali s cookies.   Více informací