Golf pomáhá
Rezervace TeeTime Rezervace TeeTime

Golfová akademie Šideri Váňové – 1. díl

V prvním díle 12ti dílného seriálu BMW TIME jsme si posvítili na tajemství správného postoje a držení. Šlo primárně o upevnění základů, které by měl ovládat každý golfista, který se chce na hřišti cítit pevný v kramflecích. Abyste získali náskok, nabízím vám další tipy a nějaké ty zajímavosti navrch.

Stavební kámen golfového švihu? GASP

Alfou omegou golfového švihu je celá příprava předtím, než odpálíme míček. To, jak si k němu stoupneme, jak chytíme hůl, tam, kam míříme, to všechno ovlivní, kam nám míč půjde. Není to tedy jen o švihu samotném. Na co všechno pamatovat, než míč odehrajeme? Vryjte si do paměti anglickou zkratku GASP:

  • G jako grip, česky držení hole – důležité je mít hůl v prstech, nesvírat ji obrovským tlakem a nikdy ji nedržet v dlani (to zpomaluje švihovou rychlost hlavy hole)
  • A jako aim, česky míření – body, které si hlídáme, tedy špičky, nohy, kolena, boky a ramena, to všechno by mělo paralelně mířit na cíl (nic z uvedeného by nemělo mířit jinam)
  • S jako stance, česky pozice těla – důležité je, aby ruce při chytání hole visely od těla, neměly by být v propnutí ani pokrčené, záda by měla být rovná a kolena mírně uvolněná
  • P jako posture, česky postoj – ten by měl být atletický, měli bychom cítit, že máme balanc, kdy je váha rozložena na středu chodidel a kdy nohy jsou základna, která drží tělo

Z kabinetu golfových zajímavostí

  1. Odpaliště je jediné místo, kde si můžete míček umístit na týčko, což platí, i pokud ránu opakujete – například po zahrání za hranice hřiště
  2. Stejně, jako je trestné týčkovat před odpalištěm, je trestné týčkovat na víc jak dvě hole od kolíků (to je pak za trestnou ránu)
  3. Dvojdotek dnes již není za trestnou ránu, ale je to prostě jako zahrát normálně jednu ránu (pravidlo o dvojdoteku už nějaký čas neplatí)
  4. Na ženských tour ála LPGA, Ladies European Tour nebo LET Access se používají běžně měřicí přístroje (nesmí tam jedině být převýšení)
  5. Ve státech jako je Dubaj, USA, Jihoafrická republika a další, kde mají trávu bermudu (jiný druh než mají u nás), se na hřišti nezandávají divoty (řízky), protože se tráva musí zasypat pískem, protože divot se tam jinak nechytne, naopak u nás v Čechách se divoty zandávají (aby se tráva chytla)

Sledujte seriál na YouTube

Nenechte si ujít ani minutu ze seriálu BMW Time a sledujte YouTube kanál společnosti TeeTime nebo se přihlaste k odběru jejich TeeTime News.

Profesionální česká golfová trenérka Šideri Váňová


Chcete přispívat na náš blog?

Ozvěte se nám!

Radek Srb
+420 602 121 089 | radek.srb@teetime.cz

Bloguj o golfu

TeeTime network

Buďte s námi v kontaktu a mějte přehled
o novinkách a akcích.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Exkluzivní nabídky přímo do inboxu!

Loading...

Online kamera

Vyzkoušejte mobilní aplikaci TeeTime

Rezervujte si hru snadno a rychle odkudkoliv! Stáhněte si naši aplikaci ještě dnes!

Aplikace TeeTime vám přináší řadu výhod, které budete mít stále při ruce ve svém smartphonu!

„Úspěchy na golfovém hřišti nejsou důležité. Důležitá je slušnost a poctivost.“

-Tiger Woods

2517_galerie4.png 2517_galerie5.png 2517_galerie2.png 2517_galerie3.png

Abychom dosáhli ještě lepšího odpalu, rádi bychom pracovali s cookies.   Více informací