Loading...

Golfová akademie Šideri Váňové – 1. díl

V prvním díle 12ti dílného seriálu BMW TIME jsme si posvítili na tajemství správného postoje a držení. Šlo primárně o upevnění základů, které by měl ovládat každý golfista, který se chce na hřišti cítit pevný v kramflecích. Abyste získali náskok, nabízím vám další tipy a nějaké ty zajímavosti navrch.

Golfová akademie Šideri Váňové – 1. díl

Stavební kámen golfového švihu? GASP

Alfou omegou golfového švihu je celá příprava předtím, než odpálíme míček. To, jak si k němu stoupneme, jak chytíme hůl, tam, kam míříme, to všechno ovlivní, kam nám míč půjde. Není to tedy jen o švihu samotném. Na co všechno pamatovat, než míč odehrajeme? Vryjte si do paměti anglickou zkratku GASP:

  • G jako grip, česky držení hole – důležité je mít hůl v prstech, nesvírat ji obrovským tlakem a nikdy ji nedržet v dlani (to zpomaluje švihovou rychlost hlavy hole)
  • A jako aim, česky míření – body, které si hlídáme, tedy špičky, nohy, kolena, boky a ramena, to všechno by mělo paralelně mířit na cíl (nic z uvedeného by nemělo mířit jinam)
  • S jako stance, česky pozice těla – důležité je, aby ruce při chytání hole visely od těla, neměly by být v propnutí ani pokrčené, záda by měla být rovná a kolena mírně uvolněná
  • P jako posture, česky postoj – ten by měl být atletický, měli bychom cítit, že máme balanc, kdy je váha rozložena na středu chodidel a kdy nohy jsou základna, která drží tělo

Z kabinetu golfových zajímavostí

  1. Odpaliště je jediné místo, kde si můžete míček umístit na týčko, což platí, i pokud ránu opakujete – například po zahrání za hranice hřiště
  2. Stejně, jako je trestné týčkovat před odpalištěm, je trestné týčkovat na víc jak dvě hole od kolíků (to je pak za trestnou ránu)
  3. Dvojdotek dnes již není za trestnou ránu, ale je to prostě jako zahrát normálně jednu ránu (pravidlo o dvojdoteku už nějaký čas neplatí)
  4. Na ženských tour ála LPGA, Ladies European Tour nebo LET Access se používají běžně měřicí přístroje (nesmí tam jedině být převýšení)
  5. Ve státech jako je Dubaj, USA, Jihoafrická republika a další, kde mají trávu bermudu (jiný druh než mají u nás), se na hřišti nezandávají divoty (řízky), protože se tráva musí zasypat pískem, protože divot se tam jinak nechytne, naopak u nás v Čechách se divoty zandávají (aby se tráva chytla)

Sledujte seriál na YouTube

Nenechte si ujít ani minutu ze seriálu BMW Time a sledujte YouTube kanál společnosti TeeTime nebo se přihlaste k odběru jejich TeeTime News.

Profesionální česká golfová trenérka Šideri Váňová

Další čtení

Golf 03.07.2024

4 nejdůležitější aspekty golfového švihu - Golfová akademie Šideri Váňové 11. díl

Kdybyste měli myslet na 1 jedinou věc při hře, co by to bylo? Šideri se s vámi podělila o její zkušenost v novém díle golfové akademie. Získejte návod na úspěšný švih a hru na hřišti ve 4 krocích.

4 nejdůležitější aspekty golfového švihu - Golfová akademie Šideri Váňové 11. díl
Golf 02.07.2024

Golfové stezky mají Novou stezku na severozápadě Čech! Podívejte se kde

Na severozápadě si nyní můžete zahrát Novou stezku a zapojit se tak do slosování o ceny přes 1,5 mil. Kč v největší golfové soutěži. Novou stezku tvoří 3 hřiště v oblasti Krušných hor. Zjistěte, jaká hřiště tvoří stezku Nová.

Golfové stezky mají Novou stezku na severozápadě Čech! Podívejte se kde
Golf 24.06.2024

Španělský triumf a český úspěch na Tipsport Czech Ladies Open

Šestý ročník Tipsport Czech Ladies Open přidal do historie další nové jméno vítězky. Stala se jí Španělka Marta Martín, která ve finále turnaje Ladies European Tour vyrovnala počtem 63 ran (-9) rekord hřiště Beroun Golf Clubu. Jak si vedly české hráčky a kdo vybojoval olympijské hry v Paříži?

Španělský triumf a český úspěch na Tipsport Czech Ladies Open
Golf 11.06.2024

BMW TIME 11. díl - Co je nejdůležitější v golfovém švihu?

Vítejte v posledním díle seriálu BMW TIME! Pokud jste spolu s profesionálkou Šideri Váňovou došli až sem, měli byste si zatleskat. To, že věnujete váš čas učením se a získáváním nových informací vás posouvá dál před ostatní hráče. Proto i tento poslední díl pro vás má přidanou hodnotu.

BMW TIME 11. díl - Co je nejdůležitější v golfovém švihu?
Společnost

TeeTime SE

IČO: 24236381
se sídlem
Štětkova 1638/18, Nusle, 140 00 Praha 4
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl H, vložka 840

© 2024 - TeeTime SE - Golfový portál, všechna práva vyhrazena

V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce Ústřední inspektorát – oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00, Praha 2. Email: adr@coi.cz, Web: adr.coi.cz. Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, Která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.

Abychom dosáhli ještě lepšího odpalu, rádi bychom pracovali s cookies.   Více informací