Golf pomáhá
Rezervace TeeTime Rezervace TeeTime

Golfová akademie Šideri Váňové 6. díl

V šestém díle 11dílného seriálu BMW TIME jsme se podívali jak na tzv. finish, čteno [fynyš]. Jenom rychlá rekapitulace první poloviny našeho seriálu – zatím jsme prošli správný postojtake away, provedení vrcholu nápřahu a následně i pohyb z vrcholu dolů a impact To vše jsme již probrali dříve. Nyní se proto pojďme podívat na pár tipů, abyste získali o náskok i ve finiši před ostatními.

3 rady, jak na finish

  1. Držte ve finiši maximální balanc – pokud ve finiši balanc ztratíte, padáte do strany nebo finish neudržíte, tak to znamená, že jste měli moc rychlé tempo a ránu jste zahráli technicky špatně
  2. Skončete vždy ve stabilní pozici – při dokončení pohybu finiše byste měli mít váhu v levé patě, vaše tělo by mělo být vytažené a hrudník, čelo i boky by měly mířit směrem k cíli (pokud to tak je, tak to znamená, že jste provedli plný dorotovaný pohyb a že jste došli do koncového pohybu správně)
  3. Pamatujte, že jde o zrcadlo švihu – to jak do finiše dojdete, je feedback toho, jak jste ránu zahráli (pokud dobře, tak do něj nutně dojdete ve stabilní pozici, stojíte vytažení a namíření k cíli)

3 zajímavosti k finiši

  • Šideri Váňovou její kouč jednou pozoroval na profesionálním turnaji a koukal se na ni pouze z dálky – i jen podle jejího finiše poznal, zda rány byly dobře zahrané či nikoli.
  • Pro profesionální hráče je finish důležitým ukazatelem, jak danou ránu zahráli – vyzařuje to jejich body language, kterou na konci hned vyjádří, jak tu kterou ránu zahráli.
  • Tiger Woods vždy, když zahrál své nejlepší rány, tak měl finish neuvěřitelně stabilní a vždy udělal tzv. clubtwil, protože to pro něj byl důkaz toho, že byly perfektně zahrané.

Sledujte celý náš seriál na YouTube

Nenechte si ujít ani minutu ze seriálu BMW Time a sledujte YouTube kanál společnosti TeeTime nebo se přihlaste k odběru jejich TeeTime News. Kromě videa o tom, jak na finish jsme se již podívali i na impact (5 díl.) jsme se již podívali i na to, jak z vrcholu dolů, jsme se již podívali i na to, jak do vrcholu nápřahu (3. díl), na odtažení hole od míčku (2. díl) a také na golfový švih (1. díl). A jdeme dál!Chcete přispívat na náš blog?

Ozvěte se nám!

Radek Srb
+420 602 121 089 | radek.srb@teetime.cz

Bloguj o golfu

TeeTime network

Buďte s námi v kontaktu a mějte přehled
o novinkách a akcích.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Exkluzivní nabídky přímo do inboxu!

Loading...

Online kamera

Vyzkoušejte mobilní aplikaci TeeTime

Rezervujte si hru snadno a rychle odkudkoliv! Stáhněte si naši aplikaci ještě dnes!

Aplikace TeeTime vám přináší řadu výhod, které budete mít stále při ruce ve svém smartphonu!

„Úspěchy na golfovém hřišti nejsou důležité. Důležitá je slušnost a poctivost.“

-Tiger Woods

2517_galerie4.png 2517_galerie5.png 2517_galerie2.png 2517_galerie3.png

Abychom dosáhli ještě lepšího odpalu, rádi bychom pracovali s cookies.   Více informací